Spor camiası 8 Mart Kadınlar Günü’nü kutladı

VOLEYBOL FEDERASYONU BAŞKANI MEHMET AKİF ÜSTÜNDAĞ

“Bugün, toplumu oluşturan, güzelleştiren, her yerde izleri olan kadınlarımızın günü.

Aslen bigün değil, her gün onların günü. Şöyleki bir etrafınıza bakın, gördüğümüz her şeyde, işittiğimiz her seste onların emekleri, onların izleri var. Spor, oldukça renkli, oldukça sesli, oldukça evrensel bir yapı; açıkçası tüm güzelliği de bu farklılıklarından geliyor.

Voleybol, devletimizde her gün artan başarılarıyla daha da öne çıkıyor. Bilhassa kadınlarımızın bu branştaki başarılarına tamamımız tanık oluyoruz. Kazanılan pek oldukça aşama, kupa var. 2003 ve 2019 Avrupa Şampiyonalarında ikincilik, 2012 ve 2020 Olimpiyatlarına katılma hakkı, alt yapılarda Avrupa, Balkan Şampiyonlukları, dünya sıralamaları… Şimdi de her sporcunun hayalini kurduğu Olimpiyat Oyunlarına gidiyoruz.

A Ulusal Hanım Voleybol Takımımız ilk kez 2012 Londra Olimpiyatları’nda bu düşsel gerçeğe dönüştürdü ve Türk voleybolu ilk kez olimpiyatta temsil edildi. Filenin Sultanları, Tokyo Olimpiyatları’nda da bu yıl savaşım edecek. Dünyanın izleyeceği, yakından takip edeceği bu organizasyonda olmaktan oldukça gurur duyuyorum. Orada yalnız 12 oyuncu olmayacak, tüm Türkiye, tüm bayanlar, tüm kız evlatları oynayacağımız maçlarda yanımızda olacak, buna canı gönülden inanıyorum.

Tüm bu bahsettiğim dereceler, kupalar, hepsi oldukça kıymetli başarılar ve hepsi de kadınlarımızın eseri. Onlar bu dereceleri yalnız kazanmakla kalmıyor; pek oldukça insana, hanımefendilere, genç hanımefendilere, kız çocuklarına örnek oluyor ve onlara hiçbir şeyin imkânsız olmadığını gösteriyorlar.

Sözlerime son verirken dileğim şudur: Şiddetsiz, sıhhatli ve eşit günler hepimizin olsun.

Yaşamın her alanında: evde, okulda, iş hayatında, sporda, olimpiyatta, başarıda, kürsüde, şampiyon: KADIN

Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Bayanlar Günü mübarek olsun.

Ek olarak bu anlamlı günde, başta Federasyonumuzun bünyesinde vazife meydana getiren çalışanlarımız olmak suretiyle, tüm hanım sporcu, alıştırmacı ve kulüp yetkililerine sıhhat, mutluluk ve başarılar dilerim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.