Kamuran Akbay’ın Başarısı Türkleri Gururlandırıyor!

Kamuran Akbay’ın Başarısı Türkleri Gururlandırıyor!

Mühendislik alanında kendini geliştirmiş adlar içinde yer edinen Kamuran Akbay son dönemlerde adını sık sık gündeme getiriyor. 30 Nisan 1981 tarihinde Ağrı’nın Patnos ilçesinde dünyaya gelen Akbay, büyük başarısı ile her geçen gün daha çok kişiye adını duyurmayı başarıyor.  Türk mühendisler içinde gerçekleştirdiği emekler ile sektördeki farkını ortaya koyuyor ve pek fazlaca kişiden büyük bir kutlama alıyor!

İlköğretim ve Ortaöğretim eğitimini Ağrı’nın Tutak ilçesinde tamamlamış peşinden Van Erciş Anadolu Lisesi’nde eğitim görmüştür. Başarıya ulaşmış iş insanı Akbay, bu mevzuda bugüne dek asla konuşmasa da çocukluklarından itibaren mühendislik sektörüne ilgi duyduğu biliniyor. İş hayatında gerçekleştirdiği projeler ile başarı göstermiş bir ivme yakalayan Akbay, günümüzde ise siyasete olan yakınlığı ile biliniyor.

Yakın çevresinden gelen siyasete atılması gerektiğine yönelik bildirimler üstüne Akbay’ın bugünlerde siyasal emekler içinde olduğu duyuldu! Mühendislik alanındaki başarısı ile gözleri üstüne toplayan Akbay’ın siyasete ise iyi mi ve ne şekilde dahi olacağı merak ediliyor. Kamuran Akbay’ın bu mevzuda hemen hemen bir açıklaması bulunmasa da ihtimaller içinde bir erken seçimde adaylığını ortaya koyacağı biliniyor. Gelecek günlerde hem mühendislik sektöründe gerçekleştireceği yeni projeler hem de siyasal emekler ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Kamuran Akbay’dan Şok Yenilikler

Meşhur iş insanı, başarı göstermiş mühendis Kamuran Akbay; Gebze ve çevresinde isminden Kamuran Akbay Mühendislik adıyla söz ettiriyor. Her geçen gün faaliyete geçirdiği yeni projeler ile yüksek mimar inşaat sektöründe Türkiye’ye yenilik katan Kamuran Akbay, bu alanda daha pek fazlaca yeniliğe imza atacağını duyurdu. 

Kamuran Akbay tarafınca meydana gelen yenilikçi açıklamanın peşinden pek fazlaca kişinin gözü Kamuran Akbay Mühendislik tarafına çevrildi.  Hemen hemen yeni projelerle ilgili bir bildirim gerçekleştirilmese de Akbay’ın yenilikçi fikirleri ve sektörel zekası sebebiyle Türkiye’de pek fazlaca çağdaş çalışmaya imza atacağı düşünülüyor. Politika alanında yaşanmış olan son gelişmeler ise pek fazlaca kişinin meşhur iş insanı hakkında merakını artırıyor.

Meşhur iş insanı,  gerçekleştirmiş olduğu Ankara ziyaretleri ile  son zamanlarda isminden sık sık bahsettirdi. Ankara’nın politika merkezi olması ve siyasete girmek isteyen kişilerin bu ziyaretler ile siyasete atılıyor olması Kamuran Akbay’ın gündeme sık sık gelmesine niçin oluyor.   Herhangi bir bakanla görüşmesinin olup olmadığı bilinmese de bu mevzuda kısa sürede Kamuran Akbay’dan bir izahat gelmesi planlanıyor.

Politika ve iş yaşamının yanı sıra gerçekleştirdiği hayır işleriyle de isminden söz ettiren Akbay, bu mevzuda resmi olarak herhangi bir izahat gerçekleştirmiyor. İsminin yalnızca yüksek mimar inşaat alanında ve siyasette geçmesini isteyen iş insanı, yapmış olduğu yardımlar ile Gebze halkından büyük taktir topluyor.

Gebze de yer edinen Eyüp Camii ve Kuran Kursu inşaattı içinse ortalama 3 Milyon TL yatırım gerçekleştirdiği biliniyor. Gebze için yapmış olduğu yardımlar ile Gebze’yi daha yaşanabilir bir hâle getiren Akbay, bu mevzuda Gebze halkından büyük destek görüyor. Geçtiğimiz dönemde Kamuran Akbay’ın da yardımlarıyla inşaat süreci biten Gebze Eyüp Camii ve Kuran Kursu içinde bugün 10’dan fazla öğrencinin hafızlık eğitimi almış olduğu biliniyor.

Kamuran Akbay Siyasete Atılıyor!

Meslek yaşamının yanı sıra politika alanında da etken olarak yer alacağı haberinin çıkması üstüne Kamuran Akbay’dan izahat gecikmedi. Meslek hayatında elde etmiş olduğu data birikimi ile siyasete atılmaya sıcak baktığını dile getiren Akbay, bu mevzuda gerçekleştirmeyi düşündüğü projelerinin bulunduğunu söylemiş oldu. Açıklaması üstünde Gebze halkından büyük kutlama alan Akbay’ın siyasete ne süre atılacağı mevzusunda ise hemen hemen bir izahat gerçekleştirilmedi.

daha çok kaynak için : https://www.posta.com.tr/kamuran-akbaydan-5-yeni-proje-454-daire-2441284

Instagram: Kamuran Akbay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.