Hasköy Sahne’de 15 Temmuz Demokrasi Nöbeti

Beyoğlu Belediyesi tarafınca Hasköy Sahne düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi Nöbeti’ne binlerce yurttaş katıldı. Ellerinde Türk bayraklarıyla 15 Temmuz marşlarına birlikte rol alan vatandaşlar, gecede gösterilen Beyoğlu’nda 15 Temmuz Belgeseli”ni izlerken duygu dolu anlamış olur yaşadı.

Beyoğlu’nda,15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’nin beşinci yıldönümü münasebetiyle 15 Temmuz Demokrasi Nöbeti tutuldu. Beyoğlu Belediyesi tarafınca Hasköy Sahne düzenlenen etkinlik Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Beyoğlu Kaymakamı Mustafa Demirelli ve Beyoğlu İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Hüseyin Bağcı’nın yanı sıra binlerce vatandaşın katılmış olduğu programda, 15 Temmuz şehitleri başta olmak suretiyle tüm şehitler için yakarış edildi. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği gecede vatandaşlar Başkan Yıldız’ın, şehit yakınlarının ve gazilerin 15 Temmuz gecesini anlattığı “Beyoğlu’nda 15 Temmuz Belgeseli”ni izlerken duygu dolu anlamış olur yaşadı. Gece geç saatlere kadar devam eden etkinlikte vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla 15 Temmuz marşlarına eşlik ettiler.

BU MİLLET HİÇBİR ZAMAN BAYRAĞININ İNDİRİLMESİNE İZİN VERMEDİ

Geceye katılan vatandaşları selamlayarak konuşmasına başlamış olan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “Bugün 15 Temmuz Darbe Girişiminin beşinci yıl dönümü. Bayrağımıza uzanan ellerin milletimizin emin duruşuyla, azmiyle, cesaretiyle iyi mi kırıldığının; devletimizi ele geçirmek isteyenlere karşı bir ve birlikte olduğumuzun destansı hikayesinin yazıldığı gündür. Malazgirt’ten bu yana birlik ve beraberliğimizi iyi mi koruduysak bundan sonrasında da aynı azimle ve kararlılıkla birliğimizi muhafaza etmeye devam etmek için ahitleştiğimiz gündür 15 Temmuz. Bu millet hiçbir süre bayrağının indirilmesine izin vermedi. Malazgirt’te Alparslan’ın bıraktığı emanete, İstanbul’un fethinde Fatih’in bıraktığı emanete, Kurtuluş Harbinde Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk ve tabanca arkadaşlarının bıraktığı emanete sahiplenen bu millet, 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ezanın susmasına, bayrağının inmesine ve vatanın işgaline gene izin vermedi. Bundan sonrasında da vermeyeceğini tüm dünyaya emin bir halde göstermiştir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

marlboro double fusion gaviscon ne işe yarar