Galata Köprüsü’nde “Vatan Bizim 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi” açıldı

15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’nin beşinci yıldönümü münasebetiyle Beyoğlu Belediyesi tarafınca Galata Köprüsü’nde ‘Vatan Bizim 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi” açıldı.

Beyoğlu Belediyesi tarafınca 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’nin beşinci yıldönümü münasebetiyle Galata Köprüsü’nde ‘Vatan Bizim 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi” açıldı. 15 Temmuz 2016 gecesinde çekilen ve akılda kalan fotoğrafların yer almış olduğu serginin açılış törenine; TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, İstanbul Merkez Komutanı Tuğgeneral Ahmet Atilla Dündar, İstanbul Güvenlik Müdürü Zafer Aktaş ve Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız katıldı. Kurul açılışın arkasından sergiyi gezerek fotoğrafları inceledi.

DEVLETİN MİLLETİ ANLAYIŞINDAN, MİLLETİN DEVLETİ ANLAYIŞINA GEÇTİK

TBMM Başkanı Mustafa Şentop serginin açılışında yapmış olduğu konuşmasında Türkiye’de devletin milleti anlayışından, milletin devleti anlayışına geçtiklerini belirterek, bu sebeple 15 Temmuz’da bir müdahale teşebbüsü ortaya çıkınca Cumhurbaşkanının liderliğinde insanların sokaklara, meydanlara çıktığını söylemiş oldu. Her görüşten insanoğlunun hep beraber sokaklara çıktığını da ifade eden Şentop, “Sorun şuydu, bu ülkede yönetim değişecekse bunu yurttaş, millet değiştirir, istediğini getirir, istediğini götürür fakat buna sonucu verecek olan millettir. Başkaları kalkıp da bu sonucu vermeye girişim ediyorsa, millet onların karşısında sıra dağlar şeklinde durdu, canı pahasına sokaklara, meydanlara indi ve bu işgal teşebbüsüne, hain teşebbüse geçit vermedi” dedi.

MİLLİ ŞUURUN OLUŞTURULMASI İÇİN BUNLARIN GENÇ KUŞAKLARA HATIRLATILMASI GEREKİYOR

Türkiye’nin devlet-millet bir araya gelmesini gerçekleştirdiğini de belirten Şentop, “Bundan sonrasında bu anlamda bir korkumuz, endişemiz olması imkansız. Şüphesiz bazen bazı eşkıyalık, tırnak içinde söylüyorum. İsterse kamu görevlisi olsun… Bazı eşkıyalık faaliyetleri, teşebbüsleri olabilir, bunlar halledilir, bastırılır fakat bugüne dek yaşadığımız türden bir anlayışla millet iradesine direkt kasteden bir hamle yapma imkanı Türkiye’de kalmamıştır. Buna millet müsaade etmez ve millet bu işin esas sahibi bulunduğunu artık göstermiştir” dedi. Fotoğraf sergisinin, o gece yaşananları zihinlerde canlandırdığını kaydeden Şentop, genç kuşaklara bunların hatırlatılması icap ettiğini ve ulusal şuurun sadece bu şekilde oluşturulabileceğini söylemiş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

marlboro double fusion gaviscon ne işe yarar