Büyük Hendek Caddesi Yayalaştırıldı – Beyoğlu Belediyesi

Beyoğlu’nda zamanı Galata Kulesi’ne çıkan Büyük Hendek Caddesi’nin belirli bir kısmı trafiğe kapatılarak yayalaştırıldı.

Beyoğlu’nda yerli ve yabancı turistlerin en oldukça ziyaret etmiş olduğu caddelerden birisi olan Büyük Hendek Caddesi ile ilgili mühim bir adım atıldı. Caddenin vasıta trafiğine kapatılarak yayalaştırılması için başlatılan emek harcama kapsamında ilk uygulama hayata geçirildi. Zamanı Galata Kulesi’ne çıkan caddenin belirli bir bölümünde yayalaştırma emekleri tamamlanarak vasıta trafiğine kapatıldı. Yeni uygulamayla beraber hem bölgeye akın eden turistler hem de bölge esnafı rahat bir nefes aldı. Uygulamanın ilk gününde caddeyi ziyaret ederek emekleri yerinde inceleyen Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, bölge esnafıyla ve vatandaşlarla söyleşi etti.

BEYOĞLU’NUN YOĞUN TURİST AKIŞININ OLDUĞU BİR TURİZM BÖLGESİDİR

Beyoğlu’nun yoğun gezgin akışının olduğu bir gezim bölgesi bulunduğunu belirten Başkan Yıldız, “Beyoğlu’muzda daha oldukça gezgin ağırlayabilmek ve burada daha güveli ve sıhhatli istirahat edebilmelerini sağlamak amacıyla belirli emekler yürütüyoruz. Bu kapsamda bölge esnafıyla da istişare ederek Büyük Hendek Caddesi’ni yayalaştırma sonucu aldık. Bugün itibariyle Büyük Hendek Caddesi’nin bir kısmını yayalaştırıyoruz.  Yeni uygulamayla beraber bölge esnafımızın belirli saatler aralığında araç-gereç indir bindir işlerini yapabilecekler. Öğlen saat 12’den itibaren cadde vasıta trafiğine kapatılacak. Hem bölge esnafımız hem de misafirlerimiz için hayırlı uğurlu oldun” dedi.

YAYALAŞTIRMA KARARI ALINMIŞTI

Beyoğlu Belediyesi, Şişhane Meydanı’ndan Galata Kulesi’ne çıkan Büyük Hendek Caddesi’ndeki yaya sirkülasyonunun, hayata geçirilmesi planlanan ‘Beyoğlu Kültür Yolu’ projesi ile beraber daha da artacak olması sebebiyle caddeyi vasıta trafiğine kapatma sonucu almıştı. Beyoğlu Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğü tarafınca İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’ne gönderiler yayalaştırma karar, 23 Aralık 2020 tarihinde meydana gelen görüşmede kabul edildi. Alınan kararın arkasından Beyoğlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü caddenin yayalaştırılması için çalışmalara başlamıştı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

marlboro double fusion gaviscon ne işe yarar