Beyoğlu’nda Online Eğitim Programına Katılan Kursiyerler Sertifikalarını Aldı

Beyoğlu’nda düzenlenen online eğitim programlarına katılan kursiyerler, Bilim Beyoğlu’nda düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Beyoğlu’nda vatandaşların pandemi döneminde uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle evlerinde geçirdiği zamanı verimli bir halde değerlendirmelerini sağlamak amacıyla Online eğitim programları düzelmendi. BESMEK (Beyoğlu Sanat Meslek Eğitimi Kursları) İstanbul Rumeli Üniversitesi, İstanbul Şehir Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, İŞKUR ve Beyoğlu İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle meydana gelen Online eğitimler yoğun ilgi görmüş oldu. Onlarca branşta düzenlenen kurslara binlerce yurttaş katıldı. Online eğitimleri başarıyla tamamlayan kursiyerlere Bilim Beyoğlu’nda meydana getirilen törenle sertifikaları takdim edildi.

ÜNİVERSİTELERİMİZİN AKADEMİK BİRİKİMİNDEN İSTİFADE EDİYORUZ

Sertifika töreninde konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “Bugün bir gezim bölgesi, kültür ve sanat şehridir. Artık her geçen gün artan üniversite sayısıyla da bir akademi şehri olmuştur. Dolayısıyla belediye olarak yaptığımız faaliyetlerde, gerek kültür sanat gerekse de bugünkü şeklinde istihdam projelerinde üniversitelerimizin bilimsel niteliği olan birikiminden istifade etmeyi düşündük. Rumeli ve Şehir üniversitemizde turizme ve ticarete katkı olması açısından dijital pazarlama başta olmak suretiyle değişik alanlarda sertifika programları düzenledik. Pandemi sebebiyle bu eğitim programlarını online olarak yapabildik. Ben işbirlikleri için üniversitelerimize, rektörlerimize ve hocalarımıza fazlaca teşekkür ediyorum. Sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerimizi kutlama ediyorum. Belediye olarak üniversitelerimizle ve sivil cemiyet kuruluşlarımızla mevcut alanlarla beraber değişik alanlarda da bu sertifika programlarını devam ettirmeyi düşünüyoruz” dedi.

ÇALIŞMALARIMIZI DAHA DA YAYGINLAŞTIRACAĞIZ

İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sindirim Tamer Dodurka ise, “Ilk olarak bu güzel ortamı sağlamış olduğu için belediye başkanımıza fazlaca teşekkür ediyorum. Üniversitelerimizde yeni dönemde değişimler oldu. Biz de siz değerli üyelerimizin eğitimine katkıda bulunmak amacıyla sizlerle birlikteyiz. Bu çalışmalarımızı sayın başkanımızın desteğiyle bundan sonrasında daha da yaygınlaştıracağız. Sertifikalarını alan kardeşlerime hayırlı olsun diyorum, inşallah yeni çalışmalarda buluşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

marlboro double fusion gaviscon ne işe yarar