Beyoğlu’nda 250 metrelik Türk bayrağıyla “15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Yürüyüşü”

Beyoğlu’nda 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’nin beşinci yıldönümü münasebetiyle “15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Yürüyüşü” düzenlendi. Başkan Yıldız binlerce vatandaşla beraber 250 metrelik Türk bayrağıyla Kasımpaşa’dan Sütlüceye yürüdü.

Türk milletinin canlarını ortaya koyarak kazanılmış olduğu 15 Temmuz Zaferi Beyoğlu’nda “15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Yürüyüşü” ile kutlandı. Beyoğlu Belediyesi tarafınca 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’nin beşinci yıldönümü münasebetiyle düzenlenen yürüyüş Kasımpaşa Kızılay Meydanı’ndan başladı. 250 metrelik Türk bayrağı ile meydana gelen yürüyüşe 7’den 70’e binlerce yurttaş katıldı. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız’ın da vatandaşlarla beraber en ön safta yer almış olduğu yürüyüş, Sütlüce’de bulunan AK Parti İstanbul İl Başkanlığı binası önünde tamamladı. Bazı vatandaşlar ise kalabalığı evlerinin balkonlarından Türk Bayrakları ile selamladı.

TÜRKİYE DİMDİK AYAKTA VATANINA SAHİP ÇIKIYOR

Vatandaşın Kurban Bayramını kutlayarak konuşmasına başlamış olan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “Milletimizin zafer yıl dönümü mübarek olsun. Bugün bir kez daha 15 Temmuz şehitlerimizi dualarla yad ediyoruz. Bugün bir kez daha tüm dünyaya inançla haykırıyoruz; bizi bölemeyeceksiniz, vatanımızı işgal edemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz. Binlerce senelik tarihimizin öyküsünü özetleyen şerefli ay yıldızlı bayrağımızla tüm Beyoğlu olarak gençleri, evlatları, hanım ve yaşlılarıyla hep beraber bayrağımızı dolaştıracağız. Zaferimiz mübarek olsun, kutlu yürüyüşümüz devam ediyor. Beyoğlu’ndan saygıdeğer cumhurbaşkanımıza sesleniyoruz. Beyoğlu dimdik ayakta, bayrağına sahipleniyor. Türkiye dimdik ayakta vatanına sahipleniyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

marlboro double fusion gaviscon ne işe yarar