Beyoğlu Ortaokulu’nun Temeli Atıldı – Beyoğlu Belediyesi

Beyoğlu Ortaokulu’nun temeli atıldı. 39 milyon liraya mal olacak okul; 42 tane sınıf, 10 tane laboratuvar ve çeşitli atölyelerle öğrencilerin yeni çağıl eğitim yuvalarından birisi olacak.

Beyoğlu’nda eğitim alanında meydana getirilen yatırımlara bir yenisi daha ekleniyor. Piyalepaşa Mahallesinde inşa edilecek olan Beyoğlu Ortaokulu’nun temeli düzenlenen törenle atıldı. Temel atma törenine İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, İstanbul İl Ulusal Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ve mahalle muhtarlarının yanı sıra öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 39 milyon liraya mal olacak Beyoğlu Ortaokulu’nun içinde 42 tane sınıf, 10 tane laboratuvar ve çeşitli atölyeler yer alacak.

 

ÖNÜMÜZDEKİ 100 YIL BOYUNCA HİZMET VERECEK OKUL YAPIYORUZ

Okulun olmazsa olmaz ve değişmez bir değere ve öneme haiz olduğuna dikkat çeken İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “Burada olduğu benzer biçimde öyleki bir proje yapıyoruz ki önümüzdeki 100 yıl süresince muhteşem hizmet verecek bir okul yapıyoruz. Tüm ilçelerimize okulları en kısa zamanda yapmak ve 3 milyon 40 bin öğrencimize 175 bin eğitim neferimiz olan öğretmenlerimizle birlikte sizlere arzı endam etmek için büyük coşku duyuyoruz” dedi.

 

BAŞKAN YILDIZ YENİ EĞİTİM YATIRIMLARININ MÜJDESİNİ VERDİ

Beyoğlu’ndaki eğitim yatırımlarının devam ettiğini belirten Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ise, “Tüm bu okullarımızda konuşma salonları ve spor salonları mevcut olacak. Tevfik Sağlam Ortaokulu da İnşallah 1-2 ay içinde temeli atılmış olacak ve o da oldukça yakın bir zamanda Beyoğlu’nun çocuklarına hizmet etmiş olacak. Eylül ayında bitirmeyi planlıyoruz Tevfik Sağlam Ortaokulu’nu. Aynı şekilde İstiklal Okulu’nun da yenileme emek vermesi gelecek günlerde başlamış olacak” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

marlboro double fusion gaviscon ne işe yarar