Allaha Yakın Olmanın Yolu

islami sohbet yapılırken Allaha yakın olmanın yolu anlatılır. Sohbet babında anlatılan İslami sohbet önemlidir. Allaha yakın olmanın yolunu maddeler halinde şu şekilde açıklayabiliriz.

1-Haramlardan kaçınarak zorunlu görevleri yerine getirmeliyiz: Peygamber efendimiz bu konuda bu konuda bizlere rehberlik etmektedir. İslam’ın şartlarını zorunlu görevlerini yerine getirmiştir. Cenab-ı Hakkın bizlere yasak ve haram kıldığı tüm kötü davranışlardan kaçınmıştır.

2-Nafile namazlara daha çok zaman ayırmalıyız: Nafile namazları hayatımızda daha fazla yer edilmesini sağlamalıyız. Peygamber efendimiz S.A.V çoğu zaman geceleri uykusuz kalarak nafile namazlarını kılarmış. Unutmayın ki Allah’a yakınlaşmanın yolu Allah’ın rızasını kazanmaktır.

3-Allah’ı Anmak: Cenab-ı hak Kur’an-ı Kerim’in Rad süresinde şöyle buyuruyor. ‘’Onlar, iman etmiş ve kalpleri sadece Allah zikriyle yatışmış olanlardır. Evet iyi bilin ki, kalpler Allah’ın zikri ile yatışır’’

4-Duanda Allah’ı çağır: Dua ederken Allah’a samimi bir şekilde dua etmeliyiz.

5-Kur’an-ı Kerim ile yakın bağ kurmak: Peygamber efendimiz birçok hadis-i şerifinde Kur’an-ı kerim’i hayatta okuyana bende ahir hayatta şefaat edeceğim demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

marlboro double fusion gaviscon ne işe yarar